پیام تسلیت مدیرعامل شرکت گلتاش به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی
مرداد 24, 1402
سود خالص گلتاش ۳۵۶ درصد رشد کرد
مرداد 24, 1402
پیام تسلیت مدیرعامل شرکت گلتاش به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی
مرداد 24, 1402
سود خالص گلتاش ۳۵۶ درصد رشد کرد
مرداد 24, 1402

 تولید محصولات گلتاش با بالاترین استانداردها

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش: تولید محصولات گلتاش با بالاترین استانداردها/ محصولات دانش بنیان دنتامکس و آرومکس بزودی روانه بازار می شود/ خمیر دندان نانو به تنوع محصولات گلتاش اضافه می شود

 

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش با اشاره به اینکه محصولات شرکت گلتاش با لحاظ استانداردهای شرکت های دارویی تولید می شود افزود: خمیردندان نانو، کرم های آرومکس، مرطوب کننده، ضد آفتاب و کرم های بهداشتی دارویی با تنوع بیشتری وارد بازار خواهد شد.

———-

به گزارش بیدنا، فاطمی معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش در گفتگویی با اشاره به دستاوردهای این شرکت در حوزه تحقیق و توسعه گفت: تحقیقات شرکت گلتاش معمولا در دو زمینه انجام می شود یکی تحقیقات در حوزه مواد اولیه و دیگری تحقیقات در حوزه محصولات که پس از تکمیل فرایند علمی تولید محصول جدید به مرحله تولید انبوه می رسد.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه صنعت شوینده تقسیم کاری صورت گرفته است ادامه داد: شرکت گلتاش مسئولیت تولید محصولات بهداشت فردی را به عهده دارد.محصولاتی که روی پوست و بدن انسان استفاده می شود. فعالیت گلتاش تولید محصولات بهداشتی است که در زمینه مو، پوست، دهان اثر می گذارند و همین موضوع باعث شده تا حساسیت بیشتری روی محصولات گلتاش از همان ابتدا وجود داشته باشد.

تولید با استاندارد های دارو

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش با بیان اینکه طراحی و ساخت محصولات در شرکت گلتاش تا حدود زیادی شبیه استانداردهای شرکت دارویی است تصریح کرد: در شرکت گلتاش تاکید شده مسئول فنی حتما باید داروساز باشد زیرا می خواستند حساسیت ها به اندازه تولید دارو در شرکت رعایت شود.

فاطمی با تاکید بر اینکه بخش تحقیق و توسعه تولید را متناسب با نیاز ها انجام می دهد افزود: تقسیم بندی لازم صورت گرفته و بخشی از دپارتمان  برای تولید محصولات دهان، بخشی برای تولید محصولات مو  و بدن بخشی دیگر برای تولید محصولات پوستی شامل پوست صورت ،پوست دست و پشت دست ها تفکیک شده است.

وی با  اشاره بر اینکه این شرکت انواع شامپو بدن، شامپو سر، کرم و ضد آفتاب را تولید می کند ادامه داد:  همه آزمون های کنترل کیفیت این محصولات فراتر از استاندارد ملی رعایت می شود.

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش تصریح کرد: تست ایمنی و تست اثر بخشی حتما روی محصولات انجام می شود و اگر می گوییم خمیر دندان گلتاش ضد حساسیت است ضد حساسیت بودن را ثابت کردیم اگر گفته می شود شامپو ضد شوره است این موضوع ثابت می شود.

وی تست پایداری را از دیگر آزمایش های انجام شده بر روی محصولات برشمرد و گفت: تست پایداری برای تعیین تاریخ انقضا محصولات خیلی مهم است.

حل چالش تحریم با بومی سازی مواد اولیه

فاطمی پژوهش های جداگانه روی مواد اولیه را از وظایف اصلی بخش تحقیق و توسعه برشمرد و ادامه داد: بعد از تحریم، با چالش تامین مواد مواجه شدیم و عمده ترین مواد اولیه که معمولا شرکت های شوینده و بهداشتی استفاده می کنند سورفکتانت است که شرکت گلتاش موفق شد سورفکتانت غیر یونی را تولید  و بومی سازی کند.

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش با بیان اینکه علاوه بر سورفکتانت، بتائین نیز در شرکت گلتاش بومی سازی شده است ادامه داد: برنامه داریم بقیه مواد اولیه مورد نیاز را تولید یا خلوص مواد اولیه را افزایش دهیم.

وی تولید تامین ادوات بسته بندی را از دیگر فعالیت های شرکت گلتاش برشمرد و تصریح کرد: با مجموعه کنترل کیفیت متناسب، تیوپ خمیر دندان، بطری پلی اتیلن، بطری پت در شرکت گلتاش تهیه و تامین می شود.

آزمایشگاه گلتاش؛ منحصربفرد در کشور

فاطمی همچنین با تشریح واحد های آزمایشگاهی شرکت گلتاش گفت: در بخش تحقیق و توسعه آزمایشگاه های جداگانه ای برای کنترل کیفیت شیمی، کنترل کیفیت میکروبی، آزمایشگاه ادوات بسته بندی و بخش تضمین کیفیت وجود دارد که یک مجموعه منحصربفرد در کشور است.

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش افزود: جدا از این موارد آزمایشگاه کالیبراسیون را نیز داریم که زیر نظر واحد فنی است. این واحد تمامی دستگاه های سنجش کارخانه اعم از فشارسنج و غیره را کالیبره می کند.

وی با اشاره به اینکه همکاری برون سازمانی نیز از برنامه ای اصلی شرکت گلتاش است ادامه داد: با دانشگاه های کشور ارتباط بسیار خوبی برقرار است. خیلی از خمیر دندانهای تولیدی شرکت با همکاری دانشکده های دندانپزشکی کشور تولید شده و آنها روی کیفیت محصولات صحه گذاشتند.

فاطمی افزود: برای اولین بار با همکاری پژوهشکده رویان  توانستیم پوست انسان را در محیط سه بعدی کشت بدهیم که دستاورد بسیار بزرگی است. قبل از این، محیط کشت ها از خارج وارد می شد و فوق العاده پر هزینه بود اما با همکاری گلتاش و رویان این مورد برای اولین بار در ایران  به بهره برداری برسد.

نقش پررنگ گلتاش در تدوین استانداردهای ملی

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش ادامه داد: جدا از همکار ی با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با سازمان های نظارتی هم همکاری گسترده ای داریم و آزمایشگاه همکار وزارت بهداشت محسوب می شویم.

وی با بیان اینکه خدماتی را در ازای دریافت هزینه به شرکت های دیگر ارائه می دهیم تصریح کرد: شرکت گلتاش از جمله شرکت هایی است که در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی  در حوزه شامپو صابون و غیره نقش اصلی داشته است.

معاون تحقیق و توسعه شرکت گلتاش افزود: مایعات دستشویی آرومکس در سه نوع یعنی فوم، ژل و انتزاعی وارد بازار  شده و اکنون روی شامپو بدن و سر آرومکس تحقیقات لازم انجام می شود تا با کیفیت بسیار بالا و ظاهر بسیار مناسب وارد بازار شود.

اولین خمیر دندان نانو به زودی

وی با بیان اینکه صابون آرومکس در سه رنگ و سه اسانس تولید می شود افزود:  کرم های آرومکس، مرطوب کننده، ضد آفتاب و کرم های بهداشتی دارویی که روی آنها کار می کنیم با تنوع بیشتری  وارد بازار خواهد شد.

فاطمی با اشاره به اینکه چهار نوع خمیردندان در شرکت گلتاش تولید می شود ادامه داد: خمیر دندان دنتامکس، توتال، شب و گیاهی در شرکت تولید می شود و به زودی برای اولین بار خمیردندان نانو و دهان شویه به تنوع محصولات بهداشتی دهان اضافه خواهد شد.

فروشگاه های آنلاین :

‍● فروشگاه آنلاین
‍● بستن
تماس مستقیم با گلتاش